+371 67114284

Atvēl miljonus zema enerģijas patēriņa ēkām

Atvēl miljonus zema enerģijas patēriņa ēkām

Māris Ķirsons, 2016. gada 27. janvāris

Zema enerģijas patēriņa jaunu ēku būvniecībai un esošo pārbūvei par tādām atvēl 23 milj. eiro, projektus meklēs konkursos, uzņēmēji gatavi iesaistīties ieceru īstenošanā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Akceptējot nosacījumus Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātam konkursam par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu zema enerģijas patēriņa ēkām, valdība deva starta šāvienu šādu projektu pasūtītājiem. Atbalsts (līdz 85%) tiks nodrošināts zema enerģijas patēriņa jaunu ēku būvniecībai jeb tā saucamajiem lielajiem projektiem, kuros vienam projektam pieejamais finansējuma apjoms ir no 7 līdz 15 milj. eiro. Tāpat konkursa ietvaros atbalsts tiks sniegts esošo ēku pārbūvei vai atjaunošanai par zema enerģijas patēriņa ēkām jeb tā saucamajiem mazajiem projektiem, kur vienam projektam pieejamais finansējuma apjoms ir no 0,4 milj. līdz 2 milj. eiro.

«Koka māju ražotāji ir gatavi sadarboties ar projektu pasūtītājiem, gan izstrādājot zema enerģijas patēriņa jaunas ēkas projektu, tām nepieciešamo aprīkojumu un arī saražot nepieciešamās konstrukcijas un uzbūvējot attiecīgas ēkas,» situāciju komentē Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs.

Visu rakstu Atvēl miljonus zema enerģijas patēriņa ēkām lasiet 27. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

City Real Estate recommends
Commercial premises for sale in Riga, Vecriga (Old Riga)

Commercial premises for sale in Riga, Vecriga (Old Riga)
13. janvara street, 1th floor, 5 rooms, 267.90m2
210000.00 EUR 783.87 EUR / m2

Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Ausekla street, 4th floor, 6 rooms, 230.00m2
550000.00 EUR 2391.3 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Avotu street, 2th floor, 3 rooms, 77.00m2
800.00 EUR 10.39 EUR / m2

View all offers