Bijušās Rakstnieku poliklīnikas ēku Raiņa bulvārī izsolīs ar trīs miljonu eiro sākumcenu

Bijušās Rakstnieku poliklīnikas ēku Raiņa bulvārī izsolīs ar trīs miljonu eiro sākumcenu
VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) ar trīs miljonu eiro sākumcenu izsolīs ēku Raiņa bulvārī 27, Rīgā, kurā savulaik atradās Rakstnieku poliklīnika, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».
Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības 781 kvadrātmetra platībā un divām būvēm. Izsoles sākumcena ir trīs miljoni eiro, bet izsoles solis - 10 000 eiro.
Īpašuma elektroniskā izsole ar augšupejošu soli sāksies pirmdien, 4.novembrī, bet noslēgsies 4.decembrī plkst.13.
Jau vēstīts, ka Ministru kabinets šogad 24.septembrī atļāva VNĪ izsolē pārdot ēku Raiņa bulvārī 27, Rīgā.
Daļa no nekustamā īpašuma ir iznomāta - atbilstoši 2018.gada 19.martā noslēgtajam telpu nomas līgumam SIA «OC Vision» līdz 2023.gada 31.oktobrim un līdz brīdim, kad pēc līguma termiņa notecējuma puses ir pilnībā izpildījušas savas saistības, iznomātas ēkas pirmā stāva telpas ar kopējo platību 118,7 kvadrātmetri.
Strīdus situācija publiskajā telpā starp «Rakstnieku poliklīniku» un VNĪ izskanēja 2016.gada pavasarī, kad poliklīnika no VNĪ puses saņēma atteikumu pagarināt telpu nomas līgumu, atsaucoties uz likuma normu par 12 gadiem kā maksimālo telpu iznomāšanas termiņu, ja vien ēkā nav veikti būtiski ieguldījumi. Šis termiņš noslēdzās 2016.gada februārī.
VNĪ skaidroja, ka tās rīcībā nav dokumentu, kas apliecinātu, ka «Rakstnieku poliklīnika» ir veikusi nepieciešamus un derīgus ieguldījumus, kuri saskaņoti ar iznomātāju un kas varētu kalpot par pamatu nomas līguma pagarināšanai. Ievērojot ēkas Raiņa bulvārī 27 lietošanas mērķi, kā arī ēkas valdītāja - Veselības ministrijas - nostāju, VNĪ arī turpmāk plānoja saglabāt ēkas izmantošanu tikai un vienīgi veselības aprūpes funkcijai, nosakot, ka nākamajam nomniekam, atbilstoši valstī noteiktajam regulējumam ir jānodrošina ārstniecības iestādes vides pieejamība.
«Rakstnieku poliklīnika» uzskatīja, ka VNĪ atteikums pagarināt telpu nomas līgumu bija juridiski nepamatots. Pēc «Rakstnieku poliklīnikas» vadības paustā, VNĪ nekorekti interpretēja Ministru kabineta noteikumus par publiskas personas mantas iznomāšanas kārtību.
Darbību «Rakstnieku poliklīnika» pārtrauca 2017.gada novembrī un pieteica maksātnespēju. «Rakstnieku poliklīnika», kuru tiesa 2017.gada 17.novembrī pasludināja par maksātnespējīgu, tika likvidēta 2019.gada 20.februārī.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/bijusas-rakstnieku-poliklinikas-eku-raina-bulvari-izsolis-ar-tris-miljonu-eiro-sakumcenu-492741
Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Terbatas street, 2th floor, 2 rooms, 48.00m2
500.00 EUR 10.42 EUR / m2

View all offers