+371 67114284

Grausta Marijas ielā 6 stāvoklis pasliktinājies

Grausta Marijas ielā 6 stāvoklis pasliktinājies

Lelde Petrāne, 2012. gada 9. janvāris
Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs pie grausta Marijas ielā 6, Rīgā šodien tikās ar tā īpašnieku pārstāvjiem un pārstāvjiem no Rīgas pilsētas Būvvaldes, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas, kā arī Rīgas domes Satiksmes departamenta. Ēkas stāvoklis ir būtiski pasliktinājies.
Sertificētu būvinženieru pavadībā ēka tika aplūkota ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses.
Kā informē O. Burovs, «pēdējās nedēļas laikā būtiski ir pasliktinājies nekustamā īpašuma Rīgā, Marijas ielā 6, tehniskais stāvoklis, ir acīmredzami dekoratīvā sieta bojājumi, kā arī šodien, apsekojot ēkas fasādi no pagalma puses, tika konstatēts, ka ēkai ir brīva piekļuve».
Īpašniekiem nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 20. janvārim uz ietvēm ēkas robežās jāuzstāda gājēju aizsargtuneli, kā arī jānodrošina ēkas konstrukciju tehnisko apsekošanu un jāveic nepieciešamās darbības sabiedriskās drošības nodrošināšanai.
Tāpat īpašniekiem jānomaina dekoratīvo aizsargsietu, pirms tam saskaņojot ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.
O. Burovs norādīja, ka gadījumā, ja ēkas īpašnieks neveiks nepieciešamās darbības līdz 23. janvārim, ĪD gatavos Rīgas domes lēmumu par būves piespiedu sakārtošanu, kas paredzēs pēc konservācijas izdevumus piedzīt no ēkas kopīpašniekiem.
Piecstāvu dzīvojamā ēka Marijas ielā 6 ir celta 1904.gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis (valsts aizsardzības Nr.7851), un tā atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Rīgas vēsturiskā centra (valsts aizsardzības Nr.7442) teritorijā un vienlaicīgi UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Rīgas vēsturiskais centrs (aizsardzības Nr.852) teritorijā.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/foto-video/foto/grausta-marijas-iela-6-stavoklis-pasliktinajies-250540
City Real Estate recommends
Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Jeruzalemes street, 4th floor, 2 rooms, 127.30m2
590000.00 EUR 4634.72 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Artilerijas street, 2th floor, 4 rooms, 140.00m2
3000.00 EUR 21.43 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Riharda Vagnera street, 4th floor, 4 rooms, 123.40m2
3000.00 EUR 24.31 EUR / m2

View all offers