+371 67114284

"Homburg Zolitude" vēlas piedzīt zaudējumus no "Re&Re" miljona eiro apmērā

"Homburg Zolitude" vēlas piedzīt zaudējumus no "Re&Re" miljona eiro apmērā

Nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20, Rīgā attīstītājs SIA “Homburg Zolitude” vērsies pret projekta būvnieku SIA “Re&Re” Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ar pretprasību par zaudējumu atlīdzību viena miljona eiro apjomā.

Noteiktās summas lielums pamatojams ar prāvo valsts nodevas apmēru, kas jāmaksā, ceļot prasību. Tas gan neizslēdz iespēju likumā noteiktā kārtībā šo pretprasības summu arī palielināt vai mainīt, medijiem pavēstījis SIA “Homburg Zolitude”.

Pretprasība ir iesniegta vienā no lietām, kurā zaudējumu atlīdzību pirmais pieprasīja SIA “RE&RE”, pamatojot to ar apgalvojumu, ka SIA “Homburg Zolitude” esot nepamatoti izbeidzis būvniecības līgumu un nepamatoti pieprasījis AS “SEB banka” izmaksāt garantiju, kas bija paredzēta, lai nodrošinātos pret SIA “RE&RE” saistību neizpildi.

SIA “Homburg Zolitude” uzskata šo SIA “RE&RE” celto prasību par pilnībā nepamatotu, jo tirdzniecības centrs ir sagruvis, savukārt dzīvojamās mājas jaunbūve nav pabeigta un tajā ir daudzi būtiski defekti, kuru dēļ Rīgas pilsētas pašvaldības komisija 2015.gadā atzina šo jaunbūvi par A kategorijas graustu. Par šīm negatīvajām sekām, kuras ir radījušas SIA “Homburg Zolitude” zaudējumus, ir atbildīgs SIA “RE&RE”, ko pierāda speciālistu un ekspertu atzinumi, un par ko vedina domāt arī fakts, ka SIA “RE&RE” gan pati kā juridiska persona, gan arī tās darbinieks tiek tiesāti Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, norāda uzņēmums.

SIA “Homburg Zolitude” vēlas normālā un tiesiskā veidā risināt visus strīdus, kā to līdz šim vienmēr centusies darīt, nevis izvairīties no atbildības, kā to pēdējo gadu laikā dara dažas citas traģēdijā iesaistītās kompānijas. SIA “ Homburg Zolitude” arī uzsver, ka kopš paša projekta sākuma tā īstenošanā bija iesaistīti tikai tie vietējie speciālisti un komercsabiedrības, kuri tajā brīdī savā nozarē tika uzskatīti par labākajiem.

Offer Your property

Offer property

Submit Your request

Submit request

Get offers in email

Register
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Krisjana Barona street, 2th floor, 2 rooms, 55.20m2
830.00 EUR 15.04 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Riharda Vagnera street, 2th floor, 3 rooms, 122.30m2
1800.00 EUR 14.72 EUR / m2

Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Jeruzalemes street, 1th floor, 2 rooms, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

View all offers