Latvijas Okupācijas muzeja Nākotnes nams svin spāru svētkus

Latvijas Okupācijas muzeja Nākotnes nams svin spāru svētkus
Simbolizējot nozīmīga būvniecības posma pabeigšanu, nosvinēti Latvijas Okupācijas muzeja «Nākotnes nama» spāru svētki.
Šobrīd muzeja jaunajā daļā – «Nākotnes namā» - paveikti aptuveni 80% darbu, savukārt vecajā muzeja daļā – ap 20% darbu. Jaunajā daļā notiek inženiertīklu izbūve, bet vecajā daļā saskaņā ar tehniskās pārbaudes rezultātiem notiek demontāžas darbi, antikorozijas pasākumi un būvkonstrukciju stiprināšana. Visā kompleksā turpinās darbs pie jumta izbūves, kā arī notiek labiekārtošanas darbi – kāpņu izbūve un ārējo inženiertīklu izbūve.
Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā «Nākotnes nams» saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – arhitekta 2001. gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970. gadā būvēto ēku papildināt ar baltu piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.
Vienlaikus ar muzeja pārbūvi un «Nākotnes nama» būvniecību jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts «Vēstures taktīla». Memoriāla ideja ir pieminēt tautas upurus, iesaistot ikdienas pilsētu dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijas un arhitektūras formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem. Memoriāla būvniecību plānots uzsākt šoruden.
Uz muzeja pārbūves laiku Okupācijas muzejs un tā pastāvīgā ekspozīcija atrodas Raiņa bulvārī 7. Plānots, ka pēc ēkas pārbūves un iekārtošanas muzejs tā vēsturiskajās telpās Strēlnieku laukumā varētu atgriezties 2020. gada otrajā pusē.
2018. gada 29. maijā VAS «Valsts nekustamie īpašumi» parakstīja līgumu par Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvi un Nākotnes nama būvniecību ar «Skonto Būve». Kopējā līguma summa ir 5,19 miljoni eiro.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/zinas/foto-latvijas-okupacijas-muzeja-nakotnes-nams-svin-sparu-svetkus-492260
Search