+371 67114284

Lielākais pieprasījums pēc divistabu dzīvokļiem jaunajos projektos

Lielākais pieprasījums pēc divistabu dzīvokļiem jaunajos projektos

Žanete Hāka, [email protected], 2012. gada 7. decembris
Lielākais pieprasījums ir pēc divistabu dzīvokļiem jaunajos projektos, ar pilnu apdari un platību līdz 70 kvadrātmetriem ēku trešajā vai ceturtajā stāvā, stāsta Nordea Mājokļu kredītu pārdošanas nodaļas vadītāja Sandra Rasnača.
Tāpat kā tendenci var minēt klientu vēlmi pārcelties no sērijveida dzīvokļiem uz jaunajiem projektiem, meklējot mazus, lētus dzīvokļus bez apdares. Vērojama arī liela interese par banku un to meitu uzņēmumu īpašumā esošiem projektiem. Vidējā pārdošanas cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas mikrorajonos ir 1100 – 1200 eiro/m2.
Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) mājas lapā publicētie Latvijas banku darbības 3.ceturkšņa noslēguma statistikas rādītāji liecina, ka kopējais banku sektora kredītportfeļa apjoms gan uzņēmumiem, gan privātpersonām kopā veido 11,99 miljardus latu. Tai skaitā privātpersonām - 4,83 miljardus latu. No šī apjoma privātpersonu (rezidentu) kredīti mājokļu iegādei - 79%.
Lielākoties iedzīvotāji izvēlas mājokļa kredītus nelielu, ekonomisku dzīvokļu iegādei, pirms tam cītīgi izpētot visas izmaksas, saistītas ar īpašuma ekspluatāciju. Īpaša uzmanība tiek pievērsta apkurei, vai mājai ir savs apkures katls, skaidro eksperte. Tāpat svarīgs faktors, vai zeme ir īpašumā pārdevējam vai trešajai personai. Bez tam ir parādījušās tendences – arvien aktīvāk cilvēki izvēlas pārdomātus, saprātīgu cenu robežās, dzīvokļus jaunajos projektos, jo banku meitas uzņēmumu piedāvājums šobrīd ir pievilcīgs. Pārdošanas cenas atsevišķos projektos pat ir tuvas būvniecības pašizmaksai, tomēr piedāvājums vēl joprojām ir ierobežots.
Šogad Nordea bankā, izmantojot mājokļa kredītu, dzīvokļus, privātmājas un zemi visbiežāk iegādājušies augsta vai vidēja līmeņa speciālisti, 74% aizņēmēju ir augstākā izglītība, savukārt to ieņēmumi 67% gadījumu pārsniedz 500 latus mēnesī. Summa, ko kredītņēmēji aizņemas īpašuma iegādei Rīgā un Rīgas rajonā ir vidēji 45 tūkstoši eiro dzīvoklim un 79 tūkstoši eiro privātmājai. Savukārt citur Latvijā aizņēmumu summas ir ievērojami zemākas – vidēji 25 tūkstoši eiro dzīvoklim un 50 tūkstoši eiro privātmājai.
Ņemot vērā to, ka bankas pārskatīs savas pakalpojumu cenošanas stratēģijas pielāgojoties jaunajām starptautisko regulatoru prasībām, mainot cenrāžus, procentu likmes, iespējams, potenciālie pircēji pagarinās lēmumu pieņemšanu attiecībā uz jauna mājokļa iegādi vai tā vietā izvēloties īres iespējas.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/ipasums/lielakais-pieprasijums-pec-divistabu-dzivokliem-jaunajos-projektos-384042
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Lacplesa street, 2th floor, 2 rooms, 50.00m2
700.00 EUR 14 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Vecpilsetas street, 2th floor, 1 rooms, 68.00m2
650.00 EUR 9.56 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Brivibas street, 3th floor, 2 rooms, 55.00m2
450.00 EUR 8.18 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Pernavas street, 4th floor, 2 rooms, 47.50m2
450.00 EUR 9.47 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Miera street, 5th floor, 1 rooms, 31.90m2
420.00 EUR 13.17 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Bruninieku street, 3th floor, 1 rooms, 21.00m2
370.00 EUR 17.62 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Valmieras street, 2th floor, 1 rooms, 24.00m2
350.00 EUR 14.58 EUR / m2

View all offers