Dzirkalis apstrīd būvprakses sertifikāta apturēšanu

Dzirkalis apstrīd būvprakses sertifikāta apturēšanu
Būvspeciālists Artis Dzirkalis iesniedzis Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) iesniegumu par lēmuma apstrīdēšanu saistībā ar viņam piešķirtā būvprakses sertifikāta apturēšanu.
Par lēmuma nepamatotību liecina virkne faktu uz ko A.Dzirkalis norāda iesniegumā BVKB. To skaitā lietas attiecināšana uz atšķirīgu apstākļu tiesu praksi, lēmuma pamatošanu ar subjektīviem ieskatiem, nevis objektīvi pastāvošu normatīvo regulējumu, nepamatotu rīcību, kas ir pretrunā Sūdzību komisijas lēmumam u.c.
Iesniegumā apkopotie fakti norāda uz to, ka BVKB pieņemtais lēmums par A.Dzirkaļa veikto ekspertīzi būvju kompleksā "Z Towers" ir pilnībā nepamatots un izgaismo būvniecības normatīvā regulējuma nepilnības. Jāuzsver, ka lēmums neapstrīd A.Dzirkaļa ekspertīzes atzinumu par "Z Towers" būvkonstrukciju drošumu un atbilstību projektam, bet tikai ekspertīzes veikšanā izvēlēto metodiku un tās dokumentēšanu.
Tāpat A.Dzirkalis vērš uzmanību uz to, ka Rīgas pilsētas būvvalde 2020.gada 10.janvārī ēku ir pieņēmusi ekspluatācijā un atzinusi, ka iesniegtie dokumenti ir saprotami, dokumenti satur normatīvajos aktos noteikto informācijas kopumu un nav šaubu par to autentiskumu, kā arī satura kvalitāti.
Nav iespējama situācija, ka institūcija, kas pilda būvvaldes funkcijas, pieņem ēku ekspluatācijā uz dokumenta pamata, kura saturs tai nešķiet pietiekami pamatots.
Saņemtais iesniegums BVKB ir jāizskata līdz šā gada 13.aprīlim.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/izstade-maja-i-nevar-turpinaties-495400
Поиск
City Real Estate рекомендует
Сдают коммерческие помещения в Риге, Центре

Сдают коммерческие помещения в Риге, Центре
kafe- Staburags, 1 этаж, 5 Комнаты, 250.00m2
3000.00 EUR 12 EUR / m2

Продают дом в Риге, Вецриге

Продают дом в Риге, Вецриге
Улица Вальню, 6 этажей, 100 Комнаты, 4226.00m2
9000000.00 EUR 2129.67 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Кришьяня Барона, 7 этаж, 1 Комнаты, 44.50m2
330.00 EUR 7.42 EUR / m2

Все предложения