+371 67114284

"Rīgas ūdens", iespējams, cels cenas

"Rīgas ūdens", iespējams, cels cenas

SIA "Rīgas ūdens" no nākamā gada pavasara vēlas par 36,5% palielināt ūdenssaimniecības tarifu un par 18,5% celt kanalizācijas tarifu, vēsta LTV raidījums "Dienas ziņas".

Jauno tarifa projektu uzņēmums iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā. Tas paredz pašreizējo 1,28 eiro vietā par piegādāto kubikmetru ūdens un novadīto kanalizāciju no nākamā gada 1.aprīļa iekasēt 1,63 eiro.

Tarifu pieaugums tiekot skaidrots ar izmaksu pieaugumu palielinātā dabas resursu nodokļa dēļ, ekspluatācijas izmaksu un dažādu rekonstrukcijas projektu īpatsvara palielinājumu, kā arī ūdens patēriņa samazināšanos.

"Lūgums ir palielināt ūdenssaimniecības tarifu par 36,5% un kanalizācijas tarifu par 18,5%. Līdz ar to mēs varam runāt par visai lielu prasīto tarifu palielinājumu," raidījumam atzina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis. Viņš gan piebilda, ka parasti uzņēmumi vēlas lielāku tarifu, un izvērtēšanas gaitā regulators panāk, ka kopējās izmaksas tiek samazinātas.

Šobrīd regulators sācis iepazīties ar tarifa aprēķiniem un tuvākajā laikā sāks to vērtēt.

City Real Estate рекомендует
Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Пернавас, 4 этаж, 2 Комнаты, 47.50m2
450.00 EUR 9.47 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Блауманя, 6 этаж, 2 Комнаты, 85.00m2
900.00 EUR 10.59 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 2 этаж, 2 Комнаты, 48.00m2
1200.00 EUR 25 EUR / m2

Все предложения