+371 67114284

Slavenās zeķu fabrikas Aurora pēdējais korpuss aiziet nebūtībā

Slavenās zeķu fabrikas Aurora pēdējais korpuss aiziet nebūtībā

Zane Atlāce-Bistere, 2017. gada 13. aprīlis

No savulaik slavenās zeķu rūpnīcas Aurora Pārdaugavā atlicis vien pēdējais korpuss, kura nojaušana tika uzsākta šopavasar, taču patlaban darbi apturēti. 

Rīgas pilsētas būvvalde pieprasījusi bijušās rūpnīcas īpašniekam - SEB bankas nekustamo īpašumu uzņēmumam SIA Latectus (īpašumu izsolē iegādājās 2011.gadā) - līdz 21.aprīlim iesniegt ēkas tehniskās apsekošanas slēdzienu, arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju, kā arī Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) atzinumu, vēstīja Leta.

VKPAI jau pērn rudenī saņēma lūgumu sniegt atzinumu par apbūves teritorijā, kurā kādreiz atradās zeķu fabrika Aurora, Rīgā, Cieceres ielā 4 nojaukšanas pieļaujamību. Šī apbūve nav iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tādēļ Inspekcija par būvju nojaukšanu lēmumu nepieņem, tomēr tā atrodas Rīgas pašvaldības noteiktā apbūves aizsardzības teritorijā Āgenskalns, kur nosacījumus apbūves aizsardzībai kontrolē pašvaldība.

Inspekcijas speciālisti vērsa uzmanību, ka ražošanas korpuss un administratīvā ēka ir kultūrvēsturiski vērtīgas eklektisma stila būves, kas pārstāv Pārdaugavas industriālā mantojuma arhitektūru, un ieteica ēkas īpašniekam izskatīt iespēju tās saglabāt, veikt ēku konservāciju, nākotnē vēsturiskos būvapjomus integrējot jaunajā apbūvē.

VKPAI norāda, ka veiksmīgi piemēri vēsturisko industriālo būvapjomu saglabāšanā Rīgā ir apartamentu komplekss Ģipša fabrika un VEF teritorijā esošās apbūves reģenerācija.

Gala lēmums par to, vai atļaut ēku nojaukšanu, ir jāpieņem pašvaldībai.

Jau rakstīts, ka veļas un zeķu ražotājs SIA Aurora Baltika savu ražotni no 2006.gada 1.janvāra pārcēlusi uz Ogri. Gandrīz 3,9ha lielajā teritorijā savulaik tika plānots vērienīgs dzīvojamo namu komplekss, ko grasījās īstenot lietuviešu kompānijām – būvfirmai Ranga IV un investīciju kompānijai Hermes Capital piederošā SIA Mazā Nometņu 16. No kādreizējās apbūves tika plānots saglabāt vēsturisko rūpnīcas korpusu.

Kā izskatās bijušās zeķu fabrikas pēdējā liecība, skatiet galerijā!

Разместите свое предложение

Разместить предложение

Запрос предложения

Подать запрос

Получайте предложения на е-мейл

Подписаться
City Real Estate рекомендует
Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе

Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе
Ранькя дамбис, 16 этаж, 2 Комнаты, 76.50m2
2538.00 EUR 33.18 EUR / m2

Продают квартиру в Риге, Центре

Продают квартиру в Риге, Центре
Улица Йeрузалемес, 1 этаж, 2 Комнаты, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 2 этаж, 2 Комнаты, 48.00m2
1100.00 EUR 22.92 EUR / m2

Все предложения