+371 67114284

700 pasaules arhitekti vēlas radīt jaunā airBaltic termināļa konceptu

www.nra.lv
700 pasaules arhitekti vēlas radīt jaunā airBaltic termināļa konceptu
20.08.2010


Augusta sākumā Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic izsludināja starptautisku konkursu, kurā aicināja arhitektus no visas pasaules iesniegt savas idejas/koncepcijas jaunajam terminālim. Šobrīd interesi iesaistīties starptautiskajā konkursā izrādījuši gandrīz 700 arhitekti no 68 pasaules valstīm.

"Pagājušā gadā Latvija pēc Eurostat datiem bija vienīgā Eiropas Savienības valsts ar augošu avionozari. Pēc ļoti lielās intereses, ko izrādījuši arhitekti no visiem apdzīvotajiem kontinentiem, mēs redzam, ka Latvijas panākumi aviācijā ir pamanīti starptautiskā mērogā,"stāsta Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors.

Starptautiskā konkursa mērķis ir piesaistīt pasaules līmeņa arhitektus, kas var piedāvāt inovatīvu arhitektonisku un funkcionālu koncepciju jaunajam terminālim. Šī sākotnēji izstrādātā koncepcija jeb ideja tiktu izmantota kā pamats tālākajā termināļa kompleksa projekta izstrādē. Arhitektiem koncepcija jāveido, paredzot termināļa sākotnējo pasažieru apkalpošanas kapacitāti 7-8 miljoni pasažieru gadā, kā arī iespēju to palielināt līdz 14 miljoniem pasažieru gadā.

Konkursā iesniegtās arhitektoniskās koncepcijas septembra beigās izvērtēs starptautisku arhitektu žūrija un airBaltic vadība. Konkursa uzvarētājam airBaltic piešķirs 100 000 eiro lielu naudas balvu.

"airBaltic" uzdevumā konkursu organizē viena no pasaules lielākajiem būvniecības inženieru birojiem - "Ove Arup and Partners" - Londonas pārstāvniecība. Arhitektiem, kas vēlējās piedalīties koncepciju izstrādē, dalībai konkursā bija jāreģistrējas līdz 2010.gada 16.augustam. Konkursā pieteiktās arhitektūras koncepcijas jeb idejas tiks pieņemtas līdz 20.septembrim. Starptautiskā žūrija tās izvērtēs septembra beigās.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://zinas.nra.lv/vakara-zinas/trakas-lietas/29485-azis-izdzinis-vacu-celtniekus-no-dzivokla.htm
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Valmieras iela, 4. stāvs, 1 istabas, 30.00m2
370.00 EUR 12.33 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Miesnieku iela, 3. stāvs, 4 istabas, 157.80m2
4103.00 EUR 26 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Riharda Vāgnera iela, 4. stāvs, 4 istabas, 123.40m2
3000.00 EUR 24.31 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu