+371 67114284

A klases biroju nomā velns slēpjas detaļās

A klases biroju nomā velns slēpjas detaļās
Nomas maksas A klases biroju ēkās Rīgā šobrīd svārstās no 12,5 līdz 25 eiro par kvadrātmetru (m2), taču šis cipars nebūt nav noteicošais, jo, lai izvēlētos izdevīgāko piedāvājumu, nomniekiem jāizvērtē arī virkne citu faktoru, liecina Dienas Biznesa veiktās aptaujas dati.
Pēdējo gadu laikā Latvijas galvaspilsētā būtiski aktivizējusies A klases biroju būvniecība - 2020. gadā ekspluatācijā nodota pēdējā no četrām biroju ēkām Jaunās Teikas projektā, Zunda Towers augstceltnes un biznesa centrs Origo One, bet šī gada vasarā noslēgusies biroju kompleksa Verde pirmās ēkas būvniecība. Plānots, ka nākamajā gadā ekspluatācijā tiks nodoti arī vairāki citi augstas klases biroji, kā rezultātā nomniekiem, lai izvēlētos viņiem piemērotākās telpas nomai, būs jāspēj izvērtēt plašs piedāvāto pakalpojumu klāsts.
Daudz nezināmo
Apkopojot informāciju par biroju nomas piedāvājumu Rīgā, DB aptaujāja deviņus A klases birojus galvaspilsētā, ko ekspluatācijā paredzēts nodot līdz 2023. gadam, - Novira Plaza, Verde, Gustavs, Elemental Skanste, Preses Nama kvartāls, New Hanza biroji, Jaunā Teika, Zunda Towers un Zeiss biroji, taču Gustavs un Jaunā Teika datus nesniedza, tādēļ secinājumi izdarīti, balstoties uz septiņu attīstītāju sniegto informāciju.
DB veiktās aptaujas galvenā atziņa šajā gadījumā ir viena - lai spētu salīdzināt dažādu biroju piedāvājumus, nomniekiem jāizvērtē virkne dažādu maksājumu. Tikai nomas maksu salīdzināšana nav objektīva, jo atšķiras gan iznomājamās platības aprēķināšanas metodoloģijas, gan dažādi papildu maksājumi. Piemēram, četros no aptaujātajiem birojiem līdzās nomas maksai nomniekiem jārēķinās arī ar nekustamā īpašuma nodokli un apdrošināšanas maksu, bet trīs attīstītāji šos maksājumus jau ir iekļāvuši kopējā cenā. Tāpat gandrīz visos birojos, izņemot New Hanza, uzņēmējiem, kas nomās telpas, jāmaksā arī papildu proporcionālā daļa par koplietošanas telpām.
Par papildu samaksu visi aptaujātie A klases biroju attīstītāji nomniekiem piedāvā arī autostāvvietas. Cenu amplitūda, kas jāmaksā par vienu stāvvietu, šajā gadījumā ir ļoti plaša - no 35 līdz pat 150 eiro atkarībā no tā, vai stāvvieta atrodas ārā vai iekštelpās. Tāpat atsevišķi iznomātāji piedāvā arī birojus ar terasēm, plašām sapulču telpām un citas ekstras. Aigars Gerhards, Towers Construction Management (Zunda Towers) komercdirektors, norāda, ka daudzus klientus interesē pilna servisa pakalpojumi, kur cenā iekļauti ne tikai komunālie maksājumi un autostāvvieta, bet arī internets, uzkopšana, karstie dzērieni, kā arī klientu sagaidīšanas un pavadīšanas pakalpojumi.
Tāpat nomniekiem svarīga ir arī biroja atrašanās vieta, kā arī pakalpojumu pieejamība kompleksa teritorijā un tā tuvumā. Imants Krēsliņš, Elemental Skanste pārstāvis, norāda, ka šobrīd daudzi attīstītāji strādā tā, lai nomnieks visus ikdienas servisus varētu saņemt, neizbraucot no biroju ēkas teritorijas. “Piemēram, mēs pašlaik esam iecerējuši, ka Elemental Skanste biroju ēkā būs pieejami gan fizioterapijas, sporta, friziera un citi pakalpojumi, gan arī dažādas kafejnīcas, restorāni un pārtikas veikali,” stāsta I.Krēsliņš.
Arī Iveta Lāce, biroju kompleksa Verde (attīstītājs Capitalica Asset Management) komercdirektore, atzīmē - uzņēmumi arvien vairāk vēlas birojus veidot tur, kur blakus ir visi cilvēkiem nepieciešamie ikdienas pakalpojumi - no ēdināšanas līdz veselības, sporta, skaistuma un citiem servisiem. “Piemēram, nākamā gada pavasarī Verde pirmajā ēkā tiks atvērta jauna Veselības centrs 4 filiāle, kas ir premium klases estētikas un veselības klīnika,” teic I.Lāce.
Līdzīgi rīkoties plāno arī citi attīstītāji, tajā skaitā arī New Hanza attīstītājs Pillar. “Tajā pašā laikā mēs gan esam pārliecināti, ka dzīves vidi veido ne tikai ēkas, bet arī telpa starp tām, tāpēc blakus birojam paredzēta vieta arī vairāk nekā pusotru hektāru plašam parkam Hanzas dārzs, kur vietējie iedzīvotāji un nomnieki varēs atpūsties no pilsētas dunas un satikties ar draugiem,” norāda Elīna Ozola, Pillar (New Hanza biroji) pārdošanas un iznomāšanas vadītāja.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/a-klases-biroju-noma-velns-slepjas-detalas-509803
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 4. stāvs, 3 istabas, 90.00m2
1200.00 EUR 13.33 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 3. stāvs, 2 istabas, 79.50m2
1250.00 EUR 15.72 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 1. stāvs, 2 istabas, 107.00m2
360000.00 EUR 3364.49 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu