Austrālija un Lielbritānija ļoti tuvu «mājokļa burbuļa» sprādzienam
Austrālija un Lielbritānija ļoti tuvu «mājokļa burbuļa» sprādzienam
Valdis Vikmanis
16.06.2010
Austrālijas un Lielbritānijas mājokļu tirgi ir pēdējie, kuriem vēl nav pārsprādzis tā dēvētais «mājokļa burbulis». ASV investīciju kompānijas GMO eksperts Džeremijs Grenthams (Jeremy Grantham), kas precīzi prognozēja pasaules finanšu krīzi pirms pāris gadiem, ir pārliecināts, ka tas ir tikai laika jautājums.
«Tas ir tikai laika jautājums, kad burbulis plīsīs. Lai tas nenotiktu mājokļu cenām Austrālijā nepieciešams samazināties par 42%, lai atgrieztos pie ilgtermiņa tendences,» uzsver Dž. Grenthams.
«Parasti mājokļa cena ir vidēji 3,5 reizes lielāka par vienas ģimenes ienākumiem, bet burbuļa gadījumā cena pieaug līdz sešām vai 7,5 reizēm virs ienākumiem. Austrālijas gadījumā šobrīd ir novērojams burbulis, jo mājokļi tiek tirgoti jau gandrīz 7,5 reizes dārgāk par ģimeņu ienākumiem,» uzsver eksperts.
Viņš uzsver, ka līdzīga tendence ir novērojama arī Lielbritānijā, kur, ja nekas netiks mainīts, agrāk vai vēlāk burbulis plīsīs, izraisot krīzi valstī.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://db.lv/r/329-buve-ipasums/341-nekustamais-ipasums/224738-australija-un-lielbritanija-loti-tuvu-majokla-burbula-spradzienam