Gada balvas Rīgas arhitektūrā finālists tuvplānā - vēja barjera Rīgas brīvostā

Gada balvas Rīgas arhitektūrā finālists tuvplānā - vēja barjera Rīgas brīvostā
Tuvojoties Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2019, biznesa ziņu portāls Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot tai izvirzītos objektus - šoreiz ieskats kategorijā Inženierbūve nominētajā vēja barjerā Rīgas brīvostā.
Pilsētas vides aizsardzības pasākumu un ostas attīstības plānu ietvaros, kā arī gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkā Andrejsalas ogļu terminālis tika pārcelts uz ostas attīstības teritoriju Krievu salā. Latvijas Arhitektu savienības pārstāvja Edgara Bērziņa ieskatā putekļu žogs uzskatāms par paraugu nozīmīgu pilsētbūvniecisku pasākumu kompleksam risinājumam, kas īstenots ostas attīstības ietvaros.
«Tas uzskatāms par konkrētajā pilsētvidē integrētu vides aizsardzības objektu ar modernas tehnoloģijas lietojumu. Pilnībā novērtēt 23 m augstā un 2 km garā žoga efektivitāti vēl nevar, tomēr tā izveide atbilstoši plašam valdošo vēju sektoram kopā ar īstenotajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem ļauj cerēt uz labiem rezultātiem.Objekts jau ir ieguvis atzinību – Latvijas Būvniecības gada balvu 2018 – un kā ievērības cienīgs īstenotais projekts pilsētplānošanas jomā pelnījis, ka to izceļ Rīgas pilsētas arhitektūras sasniegumu skatē,»uzskata E.Bērziņš.
Objekta projektētājs: AS «Ceļuprojekts», pasūtītājs: Rīgas brīvostas pārvalde, būvētājs: piegādātāju apvienība «ACB8» – vadošais partneris AS «A.C.B.» un SIA «8 CBR». Autori: būvuzraugs Oskars Veidemanis, Edgars Pauls, SIA «Rīgas brīvostas flote», projektētāji konstruktori Viktors Rautmanis, Rita Šteina, AS «Ceļuprojekts». Atbildīgais būvdarbu vadītājs Andris Miezis. Galvenie darbuzņēmēji: AS «LNK Industries», SIA «Tilts».
Gada balvas Rīgas arhitektūrā rezultātu paziņošana notiks 7. oktobrī.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/zinas/foto-gada-balvas-rigas-arhitektura-finalists-tuvplana-veja-barjera-rigas-brivosta-491128
Meklēšana