+371 67114284

Izstrādāts lokālplānojums teritorijai Rīgā iepretim IKEA un Sāga

Izstrādāts lokālplānojums teritorijai Rīgā iepretim IKEA un Sāga
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja un virzīja apstiprināšanai domes sēdē lokālplānojumu teritorijai Juglas ielā 95, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
Teritorija 1,7 hektāru platībā atrodas Dreiliņu apkaimē, kvartālā starp Biķernieku ielu, Juglas ielu un Dreiliņupīti. Netālu no tās, Stopiņu novada pusē, atrodas tirdzniecības centri "IKEA" un "Sāga".
Lokālplāna risinājumu pamatā ir iecere izbūvēt tirdzniecības un pakalpojumu objektu, paredzot izvēles iespējas dažādu apbūves koncepciju īstenošanai, kas konkretizējami būvprojekta izstrādes gaitā.
Transporta organizācijas risinājumi paredz piekļuvi lokālplānojuma teritorijai no Juglas ielas, tostarp, paredzot vietējās braukšanas joslas izbūvi paralēli Juglas ielai ar iespēju veidot tās turpinājumu piekļūšanas nodrošināšanai kaimiņu zemes vienībām.
Teritorijā noteikts jauktas centra apbūves teritorijas funkcionālais zonējums, nodrošinot daudzfunkcionālas teritorijas izmantošanas iespējas, prioritāri komercobjektu apbūvei - biroju ēku apbūve, tirdzniecības un pakalpojumu objektu apbūve, tūrisma un atpūtas iestāžu apbūve, sporta būvju apbūve, kā arī vieglas rūpniecības uzņēmumu apbūve, kurai nav nepieciešama piesārņojošās darbības atļauja un tās darbība notiek speciāli aprīkotās iekštelpās.
Rīgas dome lēmumu par lokālplānojuma izstrādi pieņēma 2020.gada 16.decembrī. Tā izstrādei tika saņemts Vides pārraudzības valsts biroja lēmums par Stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras nepiemērošanu.
Lokālplānojuma izstrāde tika sākta, lai veiktu izmaiņas Rīgas teritorijas plānojumā 2006.-2018.gadam un radītu priekšnoteikumus sekmīgai uzņēmējdarbībai, nodrošinot daudzfunkcionālas apbūves iespējas, tostarp tirdzniecības un pakalpojumu objektu būvniecībai, mainot pašreizējo teritorijas izmantošanu no savrupmāju apbūves teritorijas uz jauktas centra apbūves teritoriju.
Lokālplānojuma redakcijas publiskā apspriešana norisinājās 2021.gada septembrī. Izvērtējot publiskās apspriešanas rezultātus, izstrādātā plānošanas dokumenta redakcija papildināta ar ilgtermiņa satiksmes organizācijas shēmu un skaidrojumu par satiksmes organizācijas pagaidu un ilgtermiņa risinājumiem.
Teritorijas attīstības plānošanas dokumenta ierosinātāji ir SIA "VPH Latvia", izstrādātājs - SIA "Grupa93".
"VPH Latvia" attīsta un pārvalda komerciālos nekustamos īpašumus starptautiskiem un vietējiem nomniekiem Baltijas valstīs un Baltkrievijā. Starp "VPH Latvia" attīstītajiem projektiem Latvijā ir tirdzniecības centri "Mežciems" un "Sāga", kā arī patlaban būvniecības stadijā ir "Hampton by Hilton" viesnīca netālu no lidostas "Rīga" un jauns tirdzniecības centrs Ziepniekkalnā pie Valdeķu un Graudu ielas, kura nomnieki būs mazumtirdzniecības tīkls "Lidl", "Spirits&Wine", "Apotheka", "DinoZoo", "Čili Pizza" un "Iecēnu delikateses".
2020.gadā "VPH Latvia" strādāja ar 1,206 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14% vairāk nekā 2019.gadā, un guva 257 193 eiro peļņu, kas bija par 21% lielāka nekā pirms gada. Kompānija reģistrēta 2016.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 2900 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas "VPH", bet patiesie labuma guvēji ir Kanādas pilsoņi Barijs Teodors Nabūrs un Džeimss Gerijs Torpijs.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/izstradats-lokalplanojums-teritorijai-riga-iepretim-ikea-un-saga-505844
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Avotu iela, 1. stāvs, 2 istabas, 42.00m2
300.00 EUR 7.14 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Kaļķu iela, 4. stāvs, 3 istabas, 80.00m2
1100.00 EUR 13.75 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Valdemāra iela, 2. stāvs, 3 istabas, 97.00m2
1300.00 EUR 13.4 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu