+371 67114284

Kādreizējais iekšlietu ministrs Segliņš neesot zinājis par "Rīgas namu" riskantajiem darījumiem

Kādreizējais iekšlietu ministrs Segliņš neesot zinājis par "Rīgas namu"
riskantajiem darījumiem

Kādreizējais politiķis, iekšlietu ministrs un tagadējais advokāts Mareks Segliņš, kurš līdz šā gada jūnijam bija "Rīgas namu" valdes loceklis, neesot zinājis neko par šīs kapitālsabiedrības riskantajiem finanšu darījumiem, kurus tai pārmet Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Kā ziņots, aizdomās par augsta riska finanšu darījumu veikšanu, kas "Rīgas namiem" var nest 600 000 latu zaudējumus, Ameriks šodien atstādināja SIA "Rīgas nami" valdi - valdes priekšsēdētāju Kārli Kavacu un valdes locekli Almeru Ludviku. Pēc Amerika teiktā, riskantos darījumus pašvaldības kapitālsabiedrība veikusi, sadarbojoties ar SIA "Zeus".
Komentējot notikušo, Segliņš aģentūrai LETA sacīja, ka, strādājot "Rīgas namos", viņa rīcībā nebija nekādas informācijas par šādiem darījumiem. "Esmu pilnīgi pārliecināts, ka valdes sēdēs nekad šāds lēmums netika apspriests," apgalvoja Segliņš. Bijušais politiķis uzsvēra, ka tik lielus darījumus viņš noteikti atcerētos.
Segliņš arī neatminas, ka "Rīgas nami" jebkādā veidā būtu sadarbojušies ar uzņēmumu "Zeus". Šo nosaukumu viņš šodien, visticamāk, dzirdējis pirmo reizi.
Tomēr Segliņš aģentūrai LETA atturējās komentēt to, vai "Rīgas namu" vadība varēja veikt riskantos finanšu darījumus, kurus tai pārmet Ameriks, un vai valdei bija šādas pilnvaras. "Varēja vai nevarēja tā notikt - tās būtu tādas spekulācijas no manas puses. [..] Tie ir mani bijušie kolēģi, līdz ar to es negribētu komentēt viņu rīcību," sacīja Segliņš.
Ar uzņēmumu "Zeus" aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.
Kā ziņots, atstādinot Kavacu un Ludviku no "Rīgas namu" valdes, Ameriks iecēlis jaunu kapitālsabiedrības pagaidu valdi - līdzšinējo Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības pārvaldes priekšnieci Ilzi Spūli, kura pildīs valdes priekšsēdētājas pienākumus, un Vinetu Veriku, kurai būs jāgādā par uzņēmuma saimniecisko darbību.
Precīzi atstādinātās valdes veikto darījumu apstākļi un atbildība tiks skaidroti auditā, kuru veiks Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde. Ja pārbaudē atklāsies, ka ir pastrādāti noziedzīgi nodarījumi, pagaidu valdes uzdevums būs vērsties prokuratūrā vai policijā, sacīja Ameriks.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/latvija/riga/79451-kadreizejais-iekslietu-ministrs-seglins-neesot-zinajis-par-rigas-namu-riskantajiem-darijumiem.htm
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Ausekļa iela, 4. stāvs, 6 istabas, 230.00m2
3000.00 EUR 13.04 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Blaumaņa iela, 6. stāvs, 2 istabas, 85.00m2
900.00 EUR 10.59 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 5. stāvs, 5 istabas, 220.00m2
3300.00 EUR 15 EUR / m2

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā
Pērnavas iela, 1. stāvs, 2 istabas, 84.23m2
800.00 EUR 9.5 EUR / m2

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā
13. janvāra iela, 1. stāvs, 5 istabas, 267.90m2
210000.00 EUR 783.87 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Pērnavas iela, 4. stāvs, 2 istabas, 47.50m2
450.00 EUR 9.47 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Riharda Vāgnera iela, 4. stāvs, 4 istabas, 123.40m2
3000.00 EUR 24.31 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Brīvības iela, 3. stāvs, 2 istabas, 55.00m2
450.00 EUR 8.18 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Jeruzalemes iela, 1. stāvs, 2 istabas, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 2. stāvs, 3 istabas, 94.90m2
2278.00 EUR 24 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu