+371 67114284

Ķīnas brīnišķīgais komunistu ciemats

Ķīnas brīnišķīgais komunistu ciemats

Lelde Petrāne, 2012. gada 27. septembris
Uzaugot Ķīnā, es daudz uzzināju par komunismu, pateicoties grāmatām. Pirmdien tas aizņēma vien pusotru stundu ilgu lidojumu un vienas stundas braucienu, lai nokļūtu no Ķīnas mūsdienu kultūras un politiskā centra Pekinas līdz mazai komunistu sabiedrībai Nanjie ciemā, raksta Reuters fotogrāfs.
Godīgi sakot, es negaidīju, ka tas ir tik vienkārši, viņš turpina. Nebija nedz ieejas biļešu, nedz drošības sargu, neviens nepārbaudīja mūsu transportlīdzekli. Mēs braucām uz ciemata centru, kur laukuma vidū stāvēja gigantiska Mao Dzeduna statuja, mājot man. Blakus viņam bija četru komunisma biedru portreti: Kārļa Marksa, Frīdriha Engelsa, Vladimira Ļeņina un Josifa Staļina. Skaļruņi pie laukuma atkārtoti spēlēja klasisko revolucionāro dziesmu Austrumi ir sarkani.
Viss Nanjie ciems sastāvēja no desmitiem rūpnīcu un vairākām maģistrālajām ielām. Mao Dzeduna attēli bija it visur. Uz ielām bija ļoti maz cilvēku un automašīnu, kas varētu būt iemesls tam, kādēļ visi luksofori ciematā nedarbojās, pat krustojumos.
Fotogrāfam bijusi iespēja aprunāties ar kādu pusmūža vīrieti Mr. Vangu, kuram viņš vaicājis, kāda ir dzīve ciematā.
Viņa atbilde bijusi tikai viens vārds: «Zhong.» Tas nozīmē - brīnišķīgi. Viņš skaidrojis, ka ciematā daudzas no dzīves nepieciešamībām ir bez maksas, ieskaitot mājokļus, veselības aprūpi, izglītību un pārtiku. Vīrietis uzskata, ka citur tas nav iespējams cilvēku egoisma dēļ. Nanjie visa pamatā esot dalīšanās. Savtīgi cilvēki būtu izolēti šajā vietā, viņš piebildis.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/foto-video/foto/kinas-briniskigais-komunistu-ciemats-379454
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Ausekļa iela, 4. stāvs, 6 istabas, 230.00m2
3000.00 EUR 13.04 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Jeruzalemes iela, 2. stāvs, 2 istabas, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Bruņinieku iela, 3. stāvs, 1 istabas, 21.00m2
370.00 EUR 17.62 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu