+371 67114284

KP atļauj Eften Plaza iegādāties divas kompānijas Jaunajā Teikā

KP atļauj Eften Plaza iegādāties divas kompānijas Jaunajā Teikā
Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut nekustamo īpašumu uzņēmumam SIA "Eften Plaza" iegūst izšķirošu ietekmi pār divām biroju un pasākumu telpu iznomāšanu saistītām kompānijām - SIA "Jaunā Teika offices" un SIA "Jaunā Teika Ausma", informēja KP.
KP atklāja, ka "Eften Plaza" ir tikko dibināta sabiedrība šīs apvienošanās īstenošanai. Tās plānotais pamatdarbības veids ir biroju un pasākumu telpu iznomāšana. Ar SIA "Eften Plaza" saistītas sabiedrības sniedz plašu piedāvājumu biroju, tirdzniecības un industriālo telpu nomai.
Savukārt "Jaunā Teika offices" un "Jaunā Teika Ausma" iznomā biroju un pasākumu telpas tām piederošajās "Valters", "Henrihs", "Teodors", un "Ausma" biroju ēkās.
Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.
Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.
"Lursoft" informācija liecina, ka "Eften Plaza" reģistrēts šā gada jūlijā, tā pamatkapitāls ir četri miljoni eiro. Kompānija pieder Igaunijas "Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4".
"Jaunā Teika offices" reģistrēts 2008.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,03 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 7,437 miljoni eiro, bet peļņa - 1,556 miljoni eiro. Savukārt "Jaunā Teika Ausma" reģistrēta 2016.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,7 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 447 441 eiro, bet zaudējumi - 13 223 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Abas kompānijas tiešā vai pastarpinātā veidā pieder SIA "Jaunā Teika", kur kā patiesie labuma guvēji norādīti trīs Lietuvas valstspiederīgie - Arvids Avulis, Vits Valucks un Ramute Valuckiene.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/kp-atlauj-eften-plaza-iegadaties-divas-kompanijas-jaunaja-teika-504983