+371 67114284

Krājbankas nekustamo īpašumu izsolēs ietirgoti vairāk nekā 255 tūkstoši latu Žanete Hāka, 2013. gada 27. decembris

Krājbankas nekustamo īpašumu izsolēs ietirgoti vairāk nekā 255 tūkstoši latu
Žanete Hāka, 2013. gada 27. decembris

Decembrī notikušas 23 likvidējamās AS Latvijas Krājbanka nekustamo īpašumu izsoles, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.
No 23 izsolēm 15 bija veiksmīgas, un kopumā tika iegūti līdzekļi vairāk nekā 255 tūkstošu latu vērtībā.

Tāpat decembrī notika arī trīs Latvijas Krājbankas meitas kompāniju īpašumu izsoles. No tām viena bija veiksmīga, un, pārdodot SIA LKB Rīgas īpašumi, tika iegūti vairāk nekā 188 tūkstoši latu.
Db.lv jau rakstīja, ka kopumā ir atgūti aptuveni 90 miljoni latu. Noguldījuma Garantiju fondam ir pārskaitīti 125 miljoni lati.
Bankas rīcībā vēl ir dažādi aktīvi, tai skaitā aptuveni 300 nekustamie īpašumi un cita manta.
Neskatoties uz Krājbankas kredītportfeļu pārdošanu, bankas bankrota procedūra turpinās.
Bankas pārziņā palikuši arī vairāk nekā 500 kredīti un to atlikumi ar kopējo prasījuma vērtību vairāku desmitu miljonu latu apmērā, kuru atgūšanas process ir apgrūtināts, ņemot vērā šo aizdevumu saistību ar bankas iepriekšējo vadību, aizdevumu krāpnieciskās rakstura iezīmes vai juridiskas neskaidrības. Turpinās arī tiesvedības Latvijā un ārvalstīs, kur notiek cīņa par dažādu aktīvu un naudas līdzekļu atgūšanu, lai varētu norēķināties ar bankas kreditoriem. Piemēram, ārvalstu banku korespondentkontos ir iestrēguši naudas līdzekļi vairāk nekā 100 milj. latu apmērā, par kuriem notiek aktīva cīņa. Pašlaik gan ir grūti prognozēt, kad tiesvedības varētu beigties, jo puses izmanto visas iespējamās metodes, lai kavētu naudas atdošanu Latvijas Krājbankai un tās kreditoriem, stāsta O. Fīrmanis.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/finanses/krajbankas-nekustamo-ipasumu-izsoles-ietirgoti-vairak-neka-255-tukstosi-latu-407339
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
Ziepniekkalna iela, 6. stāvs, 3 istabas, 133.00m2
265000.00 EUR 1992.48 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Miesnieku iela, 3. stāvs, 4 istabas, 157.80m2
4103.00 EUR 26 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 4. stāvs, 3 istabas, 96.10m2
1600.00 EUR 16.65 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu