+371 67114284

Latvijas Pareizticīgā Baznīca: īpašuma nodoklis būs smaga nasta

Latvijas Pareizticīgā Baznīca: īpašuma nodoklis būs smaga nasta

LETA
Gadījumā, ja Finanšu ministrija (FM) nākamgad ar nekustamā īpašuma nodokli apliks arī reliģisko organizāciju dzīvojamās ēkas, draudzēm tā būs smaga nasta, jo īpaši ekonomiskās krīzes apstākļos, bet valsts budžeta iegūtie līdzekļi būs niecīgi, aģentūru LETA informēja Latvijas Pareizticīgās Baznīcas preses sekretāre Oksana Dementjeva.

Viņa atgādināja, ka jau pašlaik ar nekustamā īpašuma nodokli tiek aplikti reliģisko organizāciju īpašumi, kas tiek izmantoti saimnieciskajai darbībai, bet pašvaldības pēc reliģisko organizāciju lūguma var neaplikt ar nekustamā īpašuma nodokli nekustamos īpašumus, kas netiek izmantoti saimnieciskajā darbībā. Ar nekustāmā īpašuma nodokli netiek aplikti reliģisko organizāciju nekustamie īpašumi, kas tiek izmantoti reliģiskajā darbībā.

Kā ziņots, arī Latvijas Romas katoļu Baznīca un Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīca ir norādījusi, ka valsts nodokļu politikas dēļ draudzēm draud iespēja pazaudēt savu materiālo bāzi.

«Valstij ir nopietni jāizvērtē savas prioritātes. Ieviešot šādu nodokli, materiālais ieguvums būs mērāms tūkstošos latu. Toties pasliktināsies baznīcu ēku kā kultūras pieminekļu stāvoklis, un radīsies konflikta situācijas ar draudzēm, kuras nespēs nomaksāt prasītos nodokļus. Galarezultātā draudēs arī tas, ka draudžu materiālā un garīgā dzīve tiks paralizēta,» aicināja Rīgas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Savukārt LELB pārstāvji nākamnedēļ tiksies ar FM ierēdņiem, lai, iespējams, abpusēji precizētu situāciju, lai varētu lemt par tālāko rīcību.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://zinas.nra.lv/latvija/politika/59768-nakamnedel-komisija-spriedis-par-zatlera-pastavigo-dzivokli.htm

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties