+371 67114284

Liepājā plāno Putnu ieleju

Liepājā plāno Putnu ieleju

Vēsma Lēvalde, 2014. gada 14. oktobris

Liepājas Ziemeļu priekšpilsētā taps jauns kvartāls Putnu ieleja, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Projektu ar šādu devīzi Liepājas būvvaldes izsludinātajā metu konkursā piedāvāja SIA Gaiss arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba, apspēlējot faktu, ka šajā pilsētas daļā vairākām ielām ir putnu nosaukumi. Putnu ielejas būvniecības izmaksas tiek lēstas ap 700 tūkst. eiro.

Konkursa uzvarētāju piedāvājums tiks prezentēts Liepājas domes Attīstības komitejā, un pēc tam pašvaldība lems par Eiropas Savienības līdzekļu piesaistīšanu arhitektu idejas īstenošanai. Konkursam pavisam tika iesniegti trīs darbi – Oāze, Aizvēja ielokā un Putnu ieleja. Visi tika pieņemti un vērtēti oktobra sākumā.

Žūrijas loceklis, pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns uzsver, ka tieši uzvarētāju piedāvājums «vislabāk telpiski un ainaviski risina šās pilsētas vietas raksturu, to atvasinot no piegulošo ielu nosaukumiem». Atbilstoši tuvējo ielu nosaukumiem renovējamā teritorijā tiks radītas īpašas mazās arhitektūras formas un kvartāls dalīts nosacītās zonās ar raksturīgām vietzīmēm: Stārķu laukums, Zvirbuļu laukums, Cīruļu laukums, Žagatu laukums. Labiekārtojuma priekšlikuma pamatformu veido dažādu izmēru apļi, kurus iekļauj līklīniju formas celiņi ar krāsainu iesegumu. Apļveida laukumi katrs plānots ar atšķirīgu saturu – rotaļu un vingrošanas iekārtām, kokiem, krūmiem un citiem augiem, strūklaku, apgaismojuma elementiem utt.

Šobrīd teritorijā atrodas daudzstāvu dzīvojamie nami ar nesakoptām fasādēm; iekškvartālā saglabājies no padomju laikiem mantotais labiekārtojums, kas ir fiziski un morāli nolietojies.

Visu rakstu Liepājā plāno Putnu ieleju lasiet 14. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 2. stāvs, 3 istabas, 94.90m2
2278.00 EUR 24 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
Ziepniekkalna iela, 6. stāvs, 3 istabas, 133.00m2
1500.00 EUR 11.28 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Jeruzalemes iela, 1. stāvs, 2 istabas, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu