+371 67114284

Liepājas lidosta pieņemta ekspluatācijā

Liepājas lidosta pieņemta ekspluatācijā

Ceturtdien, 22.oktobrī, Liepājas Starptautiskajā lidostā, klātesot Liepājas pilsētas domes un lidostas vadībai, kā arī Grobiņas novada domes vadībai, būvvaldes, būvnieku, būvuzraugu un autoruzraugu pārstāvjiem, svinīgi tika parakstīts dokuments par rekonstruētās lidostas pieņemšanu ekspluatācijā.

 "Liepājas lidostas pirmsākumi meklējami 1940.gadā, kad šeit tika iekārtots kara lidlauks. Zīmīgi, ka šogad, lidlauka 75.gadskārtā, mēs pieņemam ekspluatācijā pavisam citu lidostu - modernu un atbilstošu visaugstākajām drošības un aviācijas prasībām. Paveiktie būvdarbi ir vieni no nozīmīgākajiem lidostas pastāvēšanas vēsturē, taču ne mazāk svarīgs ir vēl atlikušais pēdējais posms lidostas atdzimšanā - sertifikācija starptautiskiem lidojumiem un regulāro lidojumu atjaunošana, kas nenoliedzami sniegs pienesumu Liepājas un visa apkārtējā reģiona ekonomiskajā izaugsmē," lidostas atklāšanā norādīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Aktu par lidostas pieņemšanu ekspluatācijā svinīgajā pasākumā parakstīja Grobiņas novada arhitekts Uģis Kaugurs, būvinspektors Normunds Reinholcs, CBF SIA "Binders" valdes loceklis Normunds Luste, SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" valdes loceklis Agris Sprūde, būvuzraugs Mārtiņš Jākobsons un autoruzraugs Kristaps Kauliņš.

Pasākumā piedalījās arī AS "RAF-Avia" atbildīgais vadītājs Anatolijs Jerumanis, kurš norādīja, ka aviokompānijā tiek apsvērta iespēja uzsākt regulāros pasažieru pārvadājumus arī no Liepājas lidostas. Šobrīd kompānija nodarbojas ar kravu aviopārvadājumiem Eiropā, bet kompānijas plānos ir piedāvāt arī pasažieru aviopārvadājumus, kam šobrīd ir uzsākts sertifikācijas process. Kā atzina A. Jerumanis, iespējams, jau pavasarī varētu uzsākt pasažieru aviopārvadājumus, bet pirms lēmuma pieņemšanas vēl tiks veikti ekonomiskie aprēķini.

Nepilna gada laikā Liepājas Starptautiskajā lidostā paveikts ievērojams darbu apjoms, lai tuvotos regulāru lidojumu atjaunošanai. Visā lidlauka teritorijā veikti apjomīgi meliorācijas darbi un ierīkota drenāžas sistēma. Grunts darbi veikti lidjoslas zonā apmēram 30 hektāru platībā - noņemta augu zeme, izbūvēts uzbērums un apzaļumota platība. Rekonstrukcijas ietvaros veikta lidostas skrejceļa virskārtas renovācija vairāk nekā 80 000 m2 platībā. Veikta izlīdzinošā frēzēšana un divās kārtās ieklāts asfaltbetona segums, lai nodrošinātu maksimālu izturību un ilgmūžību, tā sastāvā izmantots modificētais bitumens. Atjaunoti visi lidlauka horizontālie marķējumi vairāk nekā 7000 m2 platībā. Rekonstruēts manevrēšanas ceļš apmēram 4000 m2 platībā - nofrēzēts vecais segums un ieklāta asfaltbetona virskārta. Atbilstoši projektam, manevrēšanas ceļam izbūvēts paplatinājums. Pēc rekonstrukcijas tas sasniedz 18 m platumu, lai lidlaukā varētu apkalpot C klases gaisa kuģus. Vairāk nekā 15 000 m2 apjomā veikta lidmašīnu perona rekonstrukcija, izbūvētas trīs C klases gaisa kuģu stāvvietas. Virsmu atjaunošanai lidlaukā pavisam kopā ieklātas vairāk nekā 20 000 t asfaltbetona. Uzstādītas iekārtas virsmas ūdeņu novadīšanai, kā arī attīrīšanai no naftas produktiem un ķīmiskajām vielām. Atbilstoši projekta nosacījumiem rekonstruēta uguņu sistēma, izveidojot jaunu augstas intensitātes tuvošanās uguņu sistēmu, kas atbilst Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas standartiem. Atjaunotās uguņu sistēmas parametrus pārbaudīja un testēja Zviedrijas kompānijas "SAAB" speciālisti, kuri šim nolūkam izmantoja ar speciālām mērierīcēm aprīkotu lidaparātu.

Būvnieks garantē darba, materiālu un iekārtu kvalitāti piecus gadus pēc objekta nodošanas ekspluatācijā un nepieciešamības gadījumā ir gatavs novērst garantijas laikā radušos defektus.

Lai lidostu varētu sertificēt atbilstoši jaunajam Eiropas Savienības lidlauku regulējumam, patlaban tiek gaidīts, kad Polijas uzņēmums "WAWRZASZEK ISS" Liepājas lidostas vajadzībām izgatavos un piegādās divas aviācijas glābšanas un ugunsdzēšanas specializētās automašīnas. Paredzēts, ka abas automašīnas līdz Liepājas lidostai nonāks jau šī gada beigās.

Tāda veida šī ražotāja specializētās lidlauku ugunsdzēšanas automašīnas būs pirmās Baltijas valstīs. Savukārt pasaulē ražotāja "WAWRZASZEK ISS" automašīnas izmanto specializētie glābšanas dienesti vairāk nekā 60 valstīs, lielākoties Centrāleiropā un Skandināvijas valstīs.

Kopējās Kohēzijas fonda projekta "Liepājas starptautiskās lidostas attīstība" kopējās izmaksas ir 9,273 miljoni eiro, tostarp attiecināmās izmaksas ir 9,179 miljoni eiro. Kohēzijas fonda finansējums ir 7,802 miljoni eiro, bet privātais finansējums - 1,377 miljoni eiro. Neattiecināmās izmaksas ir 94,5 tūkstošie eiro.

Konkursā par tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību objektam "Liepājas starptautiskās lidostas rekonstrukcija" uzvarēja konsorcijs AS "Ceļuprojekts" un UAB "Kelprojektas", savukārt tiesības rekonstruēt lidostu ieguva ceļu būves firma SIA "Binders".

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Ausekļa iela, 4. stāvs, 6 istabas, 230.00m2
3000.00 EUR 13.04 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 16. stāvs, 3 istabas, 109.40m2
3320.00 EUR 30.35 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Miesnieku iela, 3. stāvs, 4 istabas, 157.80m2
4103.00 EUR 26 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Miesnieku iela, 1. stāvs, 4 istabas, 192.00m2
4992.00 EUR 26 EUR / m2

Pārdod māju Aizkraukles rajonā, Jaunjelgava

Pārdod māju Aizkraukles rajonā, Jaunjelgava
Jelgavas iela, 2 stāvi, 7 istabas, 311.00m2
22000.00 EUR 70.74 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos
Strēlnieku prospekts, 3. stāvs, 3 istabas, 77.60m2
198000.00 EUR 2551.55 EUR / m2

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā
13. janvāra iela, 1. stāvs, 5 istabas, 267.90m2
210000.00 EUR 783.87 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Jeruzalemes iela, 1. stāvs, 2 istabas, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
Ziepniekkalna iela, 6. stāvs, 3 istabas, 133.00m2
265000.00 EUR 1992.48 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Ausekļa iela, 4. stāvs, 6 istabas, 230.00m2
550000.00 EUR 2391.3 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu