Māja par vienu eiro Itālijā - ne gluži patiesība

Māja par vienu eiro Itālijā - ne gluži patiesība
«Tas bija īsts iebrukums – taču pozitīvs!» tā Sambukas pašvaldības mēra vietnieks Džuzepe Kačopo izdevumam Business Insider raksturo ārvalstu pircēju interesi par Sicīlijas reģiona mazpilsētas pamestajām mājām.
CNN Travel jau janvārī ziņoja, ka Sambuka – 5800 iedzīvotāju liela pilsētiņa kalna galā ar skatu uz Vidusjūras salu un pludmalēm – tirgū izlikusi desmitiem māju tikai par vienu eiro. Ziņu kāri pārtvēra visas pasaules mediji. Stāsts par viena eiro mājām gan ne visos medijos tiek atspoguļots korekti – patiesībā mājas tiek izsolītas, un viens eiro ir sākumcena. Sambukas mērs Business Insider stāsta, ka neviena māja nav pārdota par vienu eiro, taču jauno īpašnieku samaksātās summas attiecībā pret reālo tirgus vērtību ir niecīgas – starp 1000 un 25 000 eiro.
Tagad nu jau daudzu līdzīgu Itālijas mazpilsētu mērķis ir atdzīvināt vietējo sabiedrību un cīnīties ar depopulāciju, jo pēdējo gadu laikā gados jauni cilvēki arvien biežāk izvēlas dzīvi lielākās pilsētās vai ārzemēs un vietējā ļaužu komūna noveco.
Turklāt daudziem sāpīgi noskatīties uz arhitektūras un vēstures pērļu bojāeju tik ainaviskos reģionos.
«Āķi» ir dažādi, taču visas mājas vieno faktors, ka tās ir pamestas, renovējamas vai pat nojaucamas un būvējamas no jauna.
Dž. Kačopo uzsver, ka visi nami, ko pašvaldība piedāvā, tai arī pieder, pilsēta necenšas būt starpnieks, piedāvājot privātīpašnieku pamestas un nesakoptas teritorijas. Pirms nama iegādes vērts pārliecināties, kas ir tā īpašnieks, jo citas pilsētas mēdzot vienkārši sevi popularizēt ar gleznainiem privātīpašumu foto, taču pēc iegādes var nākties konstatēt, ka nams nav pašvaldības īpašumā, un seko garš, birokrātisks ceļš, BBC zina teikt Dž. Kačopo.
Sambukas «āķis» ir prasība trīs gadu laikā pēc mājas iegādes ieguldīt tās restaurācijā vismaz 15 tūkstošus eiro, tāpat tiek prasīta 5000 eiro liela depozīta maksa, kuru īpašnieks saņem atpakaļ pēc mājas renovācijas pabeigšanas.
Šobrīd Sambuka ir pārdevusi jau 16 vēsturiskas, taču pamestas mājas – to jaunie īpašnieki ir no ASV, Ķīnas, Francijas, Lielbritānijas, Krievijas un Argentīnas. Dž. Kapočo zina, ka jaunie īpašnieki ir no dažādām nozarēm, arī politikas, taču pārsvarā radoši ļaudis – žurnālisti, rakstnieki, aktieri, mūziķi, esot arī kāda balerīna.
Kopš viena eiro māju projekta ieviešanas ievērojami augusi interese par nekustamajiem īpašumiem šajā pilsētā. Dž. Kapočo stāsta, ka kopš janvāra, kad Sambuka tika padarīta slavena medijos, par tirgus cenu jaunus īpašniekus jau atraduši ap 50 namu. Šis fakts viešot cerības, ka par atgriešanos savā dzimtenē padomās arī turieni pametušie.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/maja-par-vienu-eiro-italija-ne-gluzi-patiesiba-491949
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā
Aleksandra Čaka iela, 1. stāvs, 1 istabas, 12.50m2
250.00 EUR 20 EUR / m2

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā
Dzirnavu iela, 2. stāvs, 1 istabas, 29.21m2
265.00 EUR 9.07 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu