Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par vairāku nekustamo īpašumu izkrāpšanu

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par vairāku nekustamo īpašumu izkrāpšanu
Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par vairāku nekustamo īpašumu izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki atzinuši par aizdomās turamām trīs personas, kuras 2015.gadā, no 16.februāra līdz 24.aprīlim, izkrāpa 11 nekustamos īpašumus – lauksaimniecības zemi un mežu, kuru kopējā platība ir 268 hektāri. Kriminālprocess nodots Jēkabpils rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Minētajā laika posmā organizētā noziedzīgā grupa trīs personu sastāvā, no kuriem viens bija organizators un divi izpildītāji, mantkārīgu motīvu vadīti, iedzīvošanās nolūkā, izmantojot viltotus dokumentus, izkrāpa 11 nekustamos īpašumus Krustpils, Ilūkstes, Rēzeknes un Ludzas novadā, kuru kopējā tirgus vērtība ir 111 625 eiro, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtos līdzekļus – 115 750 eiro apmērā.
Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sākotnēji nekustamie īpašumi, izmantojot viltotus pirkuma līgumus, iegādāti uz trīs fiktīvu uzņēmumu vārda un reģistrēti zemesgrāmatā. Tālāk, izmantojot viltotus pirkuma līgumus, šie nekustamie īpašumi tika pārdoti vienam no organizētās grupas dalībniekiem un reģistrēti zemesgrāmatā, pēc kā tos jau pārdeva citām personām - labticīgiem ieguvējiem.
Kriminālprocess tika kvalificēts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas – par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, pēc Krimināllikuma 275.panta otrās daļas – par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.
Aizturot šo noziedzīgo grupu, policistiem ir izdevies novērst kaitējumu valstij (bezmantinieka manta piekritīga valstij, par cietušo atzīts VID) ne mazāk kā 115 750 eiro apmērā.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/zinas/pabeigta-izmeklesana-kriminalprocesa-par-vairaku-nekustamo-ipasumu-izkrapsanu-491192
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Iznomā komerctelpas Ogres rajonā, Ogre

Iznomā komerctelpas Ogres rajonā, Ogre
Mālkalnes prospekts, 1. stāvs, 5 istabas, 136.90m2
350.00 EUR 2.56 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Barona iela, 4. stāvs, 4 istabas, 76.00m2
151700.00 EUR 1996.05 EUR / m2

Pārdod zemi Rīgā, Ziepniekkalnā

Pārdod zemi Rīgā, Ziepniekkalnā
Krustkalni, Zaļinieki 6, 1. stāvs, 4 istabas, 347m2
5950.00 EUR 132.22 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu