+371 67114284

Parex bankas Lietuvā kreditēs zemnieku saimniecības

www.db.lv
Parex bankas Lietuvā kreditēs zemnieku saimniecības
Vēsma Lēvalde, Db
20.10.2009

Latvijas Parex bankas meitas uzņēmums Lietuvā AB Parex bankas uzvarējis Lietuvas Zemkopības ministrijas un Lauku kredītgarantiju fonda rīkotajā konkursā un viens no pirmajiem parakstījis līgumu par kredītu ar atvieglotiem nosacījumiem izsniegšanu investīciju projektiem lauksaimniekiem un zemnieku saimniecībām.
Līgums paredz, ka banka lauksaimniekiem un zemnieku saimniecībām izsniegs kredītus 969 tūkstošu eiro (vairāk nekā 680 tūkstošu latu) apmērā, kas tiks piešķirti no Lauku kredītgarantiju fonda līdzekļiem. Kopumā Parex bankas kopā ar septiņām citām bankām lauksaimniekiem un zemnieku saimniecībām izsniegs kredītus 100 miljonu litu (20.23 miljoni latu) apmērā. Aizdevumi investīciju projektiem tiks izsniegti uz laiku līdz 7 gadiem.

«Nepieciešamības gadījumā, ja pieprasījums pēc šiem kredītiem būs augsts, esam gatavi šim mērķim izmantot arī savus resursus. Saskaņā ar noslēgto līgumu banka ir atbildīga par saņemto līdzekļu izsniegšanu klientiem noteiktā laika posmā, tādēļ esam jau sākuši darbu, lai izpildītu savas saistības – līdzekļu saņemšanu, tirgus analīzi un potenciālo klientu atrašanu, kuri vēlas īstenot perspektīvus investīciju projektus,» norāda Parex bankas lauksaimniecības sektora finansēšanas programmu vadītājs Renaldas Domeika.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/10/20/Parex_bankas_Lietuva_kred