+371 67114284

Rīgas dome pieņem lēmumu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu

Rīgas dome pieņem lēmumu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu

Šodien, 28.februāri Rīgas domes sēdē tika akceptēts lēmums par nekustamā īpašuma Rīgā, Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs uzsver, ka grausta Marijas ielā 6 kategorija graustu klasifikatorā pēc janvāra vētrām tika nomainīta no "D" uz "B", nosakot to par graustu ar augstu drošības apdraudējuma pakāpi apkārtējai sabiedrībai.

Lēmums paredz uzdot ēkas kopīpašniekiem divu nedēļu laikā no šā Rīgas domes lēmuma spēkā stāšanās dienas veikt ēkas tehnisko apsekošanu, kā arī saskaņojot ar Īpašuma departamentu ēkas sakārtošanas pasākumu un darbu izpildes termiņus, noslēgt ēkas logus, durvis, kā arī atjaunot žogu iekšpagalmā ar blakus esošo gruntsgabalu, lai novērstu nepiederošu personu iekļūšanu īpašumā. Šie darbi pabeidzami ne vēlāk kā divu mēnešu laikā no šā Rīgas domes lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Tāpat, lai novērstu pilsētas ainavas bojāšanu, lēmums paredz uzdot īpašniekiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā līdz 2012. gada 1.jūnijam veikt ēkas fasādes remontu vai uzstādīt jaunu fasādes dekoratīvo sietu, tā vizuālo izskatu un uzstādīšanas tehniskos risinājumus saskaņojot ar Īpašuma departamentu un Rīgas pilsētas būvvaldi, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

Ja ēkas īpašnieki šajā lēmumā noteiktajos termiņos neizpilda šajā lēmumā uzdotās darbības, dome uzdod Īpašuma departamentam veikt lēmuma piespiedu izpildi apjomā, kas nepieciešams, lai novērstu sabiedriskās drošības un pilsētas ainavas bojāšanu ilgtermiņā, izdevumus pēc tam piedzenot no ēkas īpašniekiem.

Lēmums stājas spēkā piecpadsmitajā dienā pēc tā pieņemšanas

Piecstāvu dzīvojamā ēka Marijas ielā 6, ir celta 1904.gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis (valsts aizsardzības Nr.7851), un tā atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Rīgas vēsturiskā centra (valsts aizsardzības Nr.7442) teritorijā un vienlaicīgi UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas ,,Rīgas vēsturiskais centrs" (aizsardzības Nr.852) teritorijā.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://zinas.nra.lv/latvija/riga/67071-rigas-dome-pienem-lemumu-par-grausta-marijas-iela-6-piespiedu-sakartosanu.htm

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 16. stāvs, 3 istabas, 109.40m2
3320.00 EUR 30.35 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Vecpilsētas iela, 2. stāvs, 1 istabas, 68.00m2
650.00 EUR 9.56 EUR / m2

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā
13. janvāra iela, 1. stāvs, 5 istabas, 267.90m2
210000.00 EUR 783.87 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu