Rīgas dome šokē garāžu īpašniekus
Rīgas dome šokē garāžu īpašniekus
Ingrīda Drazdovska
08.09.2010
Daudzus garāžu īpašniekus šogad nepatīkami pārsteidzis jaunais nekustamā īpašuma nodoklis, kas aprēķināts, piemērojot paaugstināto likmi, ziņo Dienas Bizness.
Finanšu ministrija (FM) ir nākusi klajā ar paziņojumu, kurā norāda uz iedzīvotāju sūdzībām par Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķiniem, piemērojot dažādas likmes. Pēc ministrijas paustā, Rīga ir vienīgā pašvaldība, kas atteikusies ņemt vērā FM skaidrojumus par likuma piemērošanu, ka nekustamo īpašumu objektiem, kuros dzīvojamo telpu apliekamais objekts veidojas no dzīvokļa un koplietošanas telpām, tas ir, garāžām, bēniņiem, kāpņu telpām, pagrabtelpām un citiem mājas ekspluatācijas elementiem, kas atrodas tajā pašā mājā un ir funkcionāli nedalāmi saistīti ar attiecīgo dzīvokli, piemēro samazinātās likmes no 0,1 līdz 0,3 %. Tā vietā Rīgas dome iedzīvotājiem piemēro paaugstināto nodokļa likmi 1,5 % apmērā par koplietošanas telpām.
Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes vadītāji neslēpj, ka patiešām ir saņēmusi aptuveni 110 rakstisku sūdzību un vēl vairāk telefona zvanu, kurā iedzīvotāji pauduši neapmierinātību ar piemēroto nodokļa apmēru. Sūdzības faktiski attiecoties tikai uz pazemes autostāvvietām, kas Zemesgrāmatā tiek reģistrētas kā atsevišķs īpašums. Turklāt līdzīgas problēmas ir arī, piemēram, Jūrmalā, kur daudzdzīvokļu ēkām ir pazemes auto novietnes.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://db.lv/r/329-buve-ipasums/341-nekustamais-ipasums/228419-rigas-dome-soke-garazu-ipasniekus