Skonto Prefab apgrozījums pērn bijis 50,38 miljoni eiro

Skonto Prefab apgrozījums pērn bijis 50,38 miljoni eiro
Latvijā viens no lielākajiem dzelzsbetona un koka konstrukciju eksportētājiem "Skonto Prefab" aizvadīto gadu noslēdza ar 50,38 miljonu eiro lielu apgrozījumu, no tiem 89% jeb 44,89 miljonus eiro veidoja sniegtie būvniecības pakalpojumi ārvalstīs.
Galvenie eksporta tirgi "Skonto Prefab" arī pērn bija Skandināvijas valstis, Vācija un Lielbritānija.
"Aizvadīto gadu kopumā vērtējam pozitīvi - darbības apjoms bija atbilstošs uzņēmuma kapacitātei. Salīdzinot ar gadu iepriekš, apgrozījums ir samazinājies par 3,18 miljoniem eiro, tomēr tas saistīts ar projektiem, kuri pārskata periodā tika iesākti un tika noslēgti tikai šī gada sākumā. Pērn uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē īstenojām lielāko projektu "West Side Solna", Stokholmā uzstādot konstrukcijas dzīvojamo ēku projektam ar 250 dzīvokļiem. Īstenojām arī pirmo projektu Islandē," uzsver "Skonto Prefab" vadītājs Mārtiņš Ķeņģis.
"Skonto Prefab" vadība norāda, ka arvien lielāks pieprasījums, īpaši Skandināvijas valstīs, tiek novērots pēc industriāli ražotiem masīvkoka paneļiem. "Šobrīd strādājam pie dzīvojamo ēku kompleksa Zviedrijā - "Gråalen". Tas būs lielākais koka ēku projekts Ziemeļeiropā. Šobrīd ir uzsākta pirmā kārta ar 8 ēkām, kurās būs 143 dzīvokļi. Četras ēkas tiek būvētas no saliekamā dzelzsbetona elementiem, savukārt atlikušās četras no koka konstrukcijām un līmētām koka sijām. Kopumā projektā paredzēti 400 dzīvokļi," skaidro M.Ķeņģis.
"Skonto Prefab" ir eksportējis savus pakalpojumus un produktus jau uz 20 valstīm. Kopumā uzņēmums ir realizējis vairāk nekā 250 CLT un 200 dzelzsbetona projektus.
Pērn "Skonto Prefab" darba spēka nodokļos Latvijas valsts budžetā veica maksājumus 5,20 miljonu eiro apmērā, savukārt Zviedrijā - 880 tūkstošu eiro apmērā. Kopā ar meitas sabiedrību "Cross Timber Systems" uzņēmums nodarbina aptuveni 470 darbiniekus.
"Skonto Prefab" ir daļa no Latvijā vadošās būvniecības un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu grupas "Skonto Group". Grupas uzņēmumi nodrošina pilna cikla pakalpojumus saviem klientiem - sākot ar inženiertehnisko risinājumu izstrādi, konstrukciju ražošanu Latvijā un beidzot ar to piegādi uz mērķa tirgiem un montāžu. Eksporta īpatsvars "Skonto Group" ir 85%.
"Skonto Group" ietilpst "Skonto Prefab", "Skonto Plan Ltd", "Latvijas energoceltnieks" un "Cross Timber Systems". Šobrīd grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 1500 darbinieki. Pērn grupā ietilpstošie uzņēmumi darba spēka nodokļos Latvijā veica maksājumus vairāk nekā 14 miljonus eiro apmērā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/skonto-prefab-apgrozijums-pern-bijis-5038-miljoni-eiro-496605
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Izīrē istabu Rīgā, Centrā

Izīrē istabu Rīgā, Centrā
Aristīda Briāna iela, 4. stāvs, 1 istabas, 15.00m2
110.00 EUR 7.33 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Republikas laukums, 2. stāvs, 1 istabas, 38.00m2
380.00 EUR 10 EUR / m2

Iznomā komerctelpas Rīgā, Vecrīgā

Iznomā komerctelpas Rīgā, Vecrīgā
Mazā Pils iela, 4. stāvs, 3 istabas, 55.00m2
380.00 EUR 6.91 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu