+371 67114284

Uzturēšanās atļaujas izsniegs saskaņā ar darījuma summu, nevis kadastrālo vērtību

www.db.lv
Uzturēšanās atļaujas izsniegs saskaņā ar darījuma summu, nevis kadastrālo vērtību
Guna Gleizde
14.04.2010


Termiņuzturēšanās atļaujas investori varēs saņemt, ja Latvijā iegādāsies nekustamos īpašumus un darījuma summa Rīgā būs vismaz 100 tūkst. Ls, bet reģionos – 50 tūkst. Ls. Šādu kārtību šobrīd apstiprinājusi Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

Kā vairākkārt ziņots, Imigrācijas likuma grozījumi, ko Saeima pieņēma, bet Valsts prezidents Valdis Zatlers nodeva atpakaļ parlamentam caurlūkošanai, paredzēja investīciju sliekšņus attiecībā uz nekustamo īpašumu kadastrālo vērtību.

Šādu normu pieaicinātie investīciju piesaistes konsultanti atzina par pārāk sarežģītu un neizprotamu. Tādēļ Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien atbalstīja priekšlikumu par kritēriju noteikt darījuma summu.

Tāpat deputāti atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas ierosinājumu aizstāt normu, kas prasītu investoriem ieguldīt uzņēmuma pamatkapitālā 25 tūkst. Ls, gada laikā nomaksāt 10 tūkst. Ls nodokļos, kā arī nodarbināt vismaz piecus cilvēkus, ar prasību ieguldīt 25 tūkst. Ls un gada laikā samaksāt nodokļos 20 tūkst. Ls.

Komisija atstāja negrozītu normu, kas ļautu termiņuzturēšanas atļauju izsniegt tad, ja ārvalstnieki Latvijas banku subordinētajā kapitālā ieguldīs vismaz 200 tūkst. Ls.

Kā ziņots Saeima ir atbalstījusi grozījumus Imigrācijas likumā, kas ļautu investoriem, kas Latvijā par noteiktām summām iegādāsies īpašumus, ieguldīs banku subordinētajā kapitālā vai uzņēmējdarbībā, varēs saņemt uzturēšanās atļaujas uz pieciem gadiem.

Tomēr V. Zatlers šos grozījumus neizsludināja un nodeva Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://db.lv/r/474-visas-zinas/221157-uzturesanas-atlaujas-izsniegs-saskana-ar-darijuma-summu-nevis-kadastralo-vertibu

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 6. stāvs, 3 istabas, 114.50m2
590000.00 EUR 5152.84 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
Ziepniekkalna iela, 6. stāvs, 3 istabas, 133.00m2
255000.00 EUR 1917.29 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 3. stāvs, 4 istabas, 145.00m2
2000.00 EUR 13.79 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu