Vēlas kļūt par Uber nekustamo īpašumu aģentiem

Vēlas kļūt par Uber nekustamo īpašumu aģentiem
Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty», ar kuras palīdzību ikviens var kļūt par nekustamo īpašumu aģentu un paturēt 100% no darījuma komisijas maksas.
«Big Bang Realty» platforma sniedz iespēju tās lietotājiem izmantot uzņēmuma zīmolu, kā arī nodrošina profesionālas apmācības nozares ekspertu vadībā. Platformas darbības princips ir tāds, ka aģenti darbību turpina neatkarīgi, paši plānojot savu laiku un nepieciešamo slodzi.
Platforma izveidē investēti vairāki tūkstoši eiro un no idejas par realitāti tā kļuva apmēram pusgada laikā, prātus kopā liekot un idejās daloties nekustamo īpašumu tirdzniecības speciālistam Oskaram Zariņam ar saviem domubiedriem un partneriem. Platforma pirmo reizi prezentēta šī gada inovāciju festivāla iNOVUSS ietvaros. Lapas izstrādi veica Latvijas speciālisti un izvēle par labu viņiem kritusi pēc vairāku pretendentu izvērtēšanas.
Kā platformas galveno mērķi O.Zariņš min vēlmi palīdzēt tiem, kas vēlas nodarboties ar īpašumu pirkšanu un pārdošanu: «Mēs vēlamies būt kā «Uber» nekustamo īpašumu aģentiem, sniedzot tiem kvalitatīvu, viegli saprotamu un reaktīvu palīdzību jebkura veida jautājuma risināšanā».
O. Zariņš atzīst, ka saskatījis nepilnības nekustamo īpašumu tirdzniecības jomā, pats gūstot pieredzi darbojoties šajā sfērā vairāk nekā 15 gadu garumā, kā arī pēdējos 8 gadus vadot savu uzņēmumu. Viņš atzīst, ka «šo gadu laikā ir redzēti visi plusi un mīnusi».
«Mūsdienu pasaulē aizvien vairāk cilvēku vēlas darboties kā frīlanceri un apvienot vairākus darbus, neizejot no mājas vai rast paralēlus ienākumu avotus, kas neierobežotu viņu intereses un iespējas – studenti, ceļotāji, mūziķi, sportisti utt. «Big Bang Realty» sniedz šādas iespējas, jo platformu var izmantot jebkurš cilvēks, kuram ir vai nav pieredze nekustamo īpašumu arodā un tik daudz, cik viņam tas ir interesanti vai nepieciešami. Maksājot tikai fiksēto mēneša abonementu, lietotājs patur visu savu nopelnīto komisiju. Visas augstāk minētās lietas nekustamo īpašumu kompānija, kādas tagad pazīstam, nevarētu piedāvāt,» stāsta O.Zariņš.
Redzamas potenciālas krīzes pazīmes
Šī brīža nekustamo īpašumu tirgu O.Zariņš apraksta kā tādu, kas jau vairākus gadus atrodas atrodas attīstības stadijā. Īpašumi līdz 100 tūkstošu vērtībai esot un palikšot vispieprasītākie, taču elitārus un augstas klases īpašumus, sākot no 200 tūkstošiem eiro šī brīža ekonomiskajā situācijā pat par labu cenu esot grūti pārdot. «Mēs prognozējam, ka cenu pieaugums nebūs liels, vai var vispār apstāties. Runājot par nākotni, ir iespējami dažādi varianti: gan turpmāka cenu augšupeja, gan potenciālas krīzes pazīmes. Jāņem vērā, ka augšupejas gadījumā ieguvējs ir īpašuma saimnieks, savukārt krīzes situācijās pircējs, kuram ir iespēja iegādāties īpašumu par samazinātu cenu,» min O.Zariņš.
Patreiz strauji mainoties visām jomām, mainās arī nekustamo īpašumu joma: mainās cilvēku darba stils, parādās vēlme pēc cita veida apkalpošanas, un izmaksu samazināšanās. Piemēram, tradicionālās nekustamo īpašumu kompānijas par darījumu kārtošanu prasa 4-5%, savukārt «Big Bang Realty», lai arī neierobežos platformu lietotājus, rekomendē ņemt zemākas procentu likmes, jo aģentiem, lietojot platformu, nebūs jādalās peļņā ar kompāniju.
Pirmajā darbības nedēļā platformā esot novērojama sākotnējā interese: reģistrējušies ir 20 lietotāji, kas pēc dibinātāju domām nav daudz, bet nav arī maz. «Piemēram, kamēr «Airbnb» kaut ko sasniedza, pagāja vismaz gads. Mēs mainām nozari, un cilvēki tikai sāk iepazīt, ko mēs darām,» uzskata O. Zariņš.
Pagaidām platforma darbojas Latvijā, fokusējoties gan uz Rīgu un citām lielākajām pilsētām, gan uz Latvijas mazpilsētām, taču uzņēmēju tuvākajos plānos ir platformu attīstīt arī Eiropas tirgū, pakāpeniski aizsniedzot arī pārējos tirgos un kļūstot par globāla servisa nodrošinātāju. Šobrīd uzņēmējs atzīst, ka daudz vēl jāapgūst un jāizdara, lai realizētu mērķi.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/zinas/velas-klut-par-uber-nekustamo-ipasumu-agentiem-490876
Meklēšana